Geoblog.pl    magdah    Podróże    Wietnam i Laos 2008    ksiezniczka Galyani

ksiezniczka Galyani

Tajlandia, Bangkok

Kim była księżniczka Galyani? Otóż była siostrą króla Tajlandii ( jak mu tam to nie wiem) i zmarło jej się w podeszłym wieku osiemdziesięciu iluś tam lat. Tydzień temu odbyły się uroczystości kremacyjne i teraz można oglądać miejsce spalenia - na głównym placu Bangkoku wybudowano ku jej pamięci cale miasteczko - naprawdę imponujące i teraz otwarte jest dla ludzi itd. Tam i my poszliśmy . Najpierw odchamiliśmy się skutecznie w Muzeum Narodowym, które miało być bardzo małe ( wg. Horodyskiego) , a okazało się strasznie duże, potem poszliśmy do szumu. Jak to było - widać na zdjęciach...
Najbardziej jednak podobało się, że Tajowie z wielką uwagą - taka samą jaką poświęcali życiu księżniczki , oglądali dekoracje z kwiatów , a w szczególności doniczki.... sama nie wiem o co im chodziło.

renmar
renmar - 2008-11-21 18:31
Uff,ale sie naczytalam.Twoje zapiski sa fantastyczne,czasami jak dobra komedia!Nic ino film nakrecic.Jak juz bedziesz na emeryturze to masz drugi fach.Za to ostatnie fotki wygladaja jak bajkowa sceneria.Jak Cie Zyga drazni to Go tam zostaw,fajnie mu bedzie w takim pomaranczowym przescieradle!Tylko wlosy ciut przy dlugie,ale ostatnio Glugiel jest dobry w obcinaniu(sam sie wystrzygl-bez komentarza)!U nas zimno,wietrznie i nudno.Napewno juz za tym tesknicie.Pa!

renmar
renmar - 2008-11-21 18:41
A bom zapomniala!Kartka dzis przyszla.Radosci bylo,kazdy kto przychodi musi obejrzec z komentarzem-moja Madzia pisala i moj kolega Zyga.Nic ino WRACAJCIE!!!!!!!!!!(maaadzzzzzziiaaajgyokuvn,/.mnbbbmzyggggaaaaa )-to pozdrowienia od mlodego.

Maciej P
Maciej P - 2008-11-21 20:00
Cześć Zubczewscy! Dopiero dostałem adres waszego bloga, ale obiecuję, że poczytam.
Pozdrowienia!
Maciej

judyta
judyta - 2008-11-21 22:52
cześć Kochani! Doszłam do wniosku,że nie powinniście wracać zbyt szybko- bo wtedy skończy sie ta świetna powieść w odcinkach- czasami mam wrażenie ,że Pan Sułek i Pani Eliza wyruszyli poznawać Swiat:D- Magda - zawsze wiedziałam,ze jesteś zdolna, ale żeby az taaak! Przepraszam,że Cie nie doceniałam! :-*Szacuneczek!
Noo i poza tym - swietne zdjęcia!papapa

judyta
judyta - 2008-11-21 22:54
Acha! Zapomniałam dodać,ze widać ,że ta podróż Wam służy- rewelacyjnie wyglądacie!Buziaki!

oczywiście Magdalena
oczywiście Magdalena - 2008-11-22 16:16
kochani moi;) już za wami tęsknie i aż pocałowałam kompa jak was na zdjeciach zobaczyłam;) Tato troche Ci centymetwó w obwodzie ubyło;] fajnie mamuś buiaki;) kocham was;*

olcia (oczywiście :P)
olcia (oczywiście :P) - 2008-11-23 14:40
Tatuśku, macoszko, coś Wy jakoś zmizernieliście w tej podróży. Wracajcie natychmiast, babcia już z pewnością pierogi gotuje :) A tak BTW ale się ucieszyłam jak Was dziś usłyszałam z samego rana :) Takie budzenie to sama przyjemność :) buziaki

Zasoby: 472 wpisy472 1010 komentarzy1010 4496 zdjęć4496 2 pliki multimedialne2

23.01.2024 - 03.02.2024