Geoblog.pl    magdah    Podróże    Izrael i Jordania - przetrwać jesień    Deszcz i zakupy

Deszcz i zakupy

Jordania
Jordania, Amman

Dziś był dzień zakupowy. Dotarło do nas bowiem, że to ostatni dzień w Jordanii, a my nie mamy żadnych pamiątek. Chłopcy poszli rano dowiedzieć się co z autobusem do Izraela, a my poszłyśmy w sklepy. Nel po jakimś czasie kupiła to i owo, ale ja musiałam poczekać na Horodyskiego, bo nie mogłam nic znaleźć. Groźbami został zmuszony do wyjścia i chyba się wystraszył, bo po godzinie wrócił z ładnymi obrazkami. Nie ma to jak odpowiednia argumentacja.
Potem poszliśmy jeszcze raz – tym razem już wszyscy i Halka wróciła z Beduinem, a ja z lampą. Nel zakupiła obrazek, a Krzysiek smrody różnego rodzaju.
Badziewia z całego świata znalazły dla siebie miejsce i naprawdę nie wiem, czy jakakolwiek rzecz z tego co oglądaliśmy została wyprodukowana w Jordanii. Pomimo przytłaczającej masy rzeczy – kapiącego złota, srebra i różnorakich kamieni, a także metalu , plastiku i bawełny pochodzących z Iraku, Syrii, Pakistanu i Indii , niewiele z nich nadawało się do kupienia z tego prostego powodu, że w Polsce w każdym chińskim markecie można kupić to samo i w tej samej byle jakiej jakości.
Nadto dziś wydarzyła się rzecz wyjątkowa, bo była burza i spadł okropnie wielki deszcz. Nasza ulica zamieniła się w porywistą rzekę.
Poza tym Zygmunt rozmawiał z Arabem przez telefon, a Krzysiek latał cały dzień próbując nagrać muezina telefonem. Właśnie puszcza nam efekt swoich działań...

hunt
hunt - 2013-11-17 17:03
Po pierwsze, jakiej marki telefonu używał arab i w której dłoni go trzymał podczas rozmowy? I po drugie, na czym Krzysiek latał i czy posiada uprawnienia do prowadzenia tego pojazdu? Odpowiedzi na te pytania są mi do życia niezbędnie potrzebne.

magdah
magdah - 2013-11-17 17:13
Co do Araba -nie wiem, ale Zygmunt pobiegł sprawdzić. Krzysiek latał samotrzeć i uprawnienia ma ( tak twierdzi)...

Ela
Ela - 2013-11-17 20:14
Nic dziwnego, że Zygmunt rozmawiał z Arabem przez telefon i wierzę, że na pewno swobodnie :) Te jego lingwistyczne umiejętności pozwalają mu dyskutować z każdym obcokrajowcem i nauczyć go mowy ojczystej - naszej:) Kochaniutka, ale mam nadzieję, że katarzycho odpuściło!

Zubek
Zubek - 2013-11-18 08:58
Ten deszcz tylko zmył kurz z ulic... A teraz cieszcie się słoneczkiem, póki jeszcze 5am jesteście, bo tutaj mglisto i wilgotnie raczej...
A co do bazaru - suku, czy tak? - podobno można dostać tam oryginalny saraceński miecz, z pochwą bogato zdobioną szlachetnymi kamieniami - 15 dolarów!!!
Pozdrawiamy
R