Geoblog.pl    magdah    Podróże    Izrael i Jordania - przetrwać jesień    Dzień drugi

Dzień drugi

Jordania
Jordania, Petra

Zdobyliśmy kolejny szczyt , a po drodze podziwialiśmy kolejne świątynie i groby wyryte w skale.
W sumie każdy taki spacerek trwa kilka godzin – w górę i w dół – schodami, po kamieniach itd. Dziś zobaczyliśmy ołtarz ofiarny z fachowymi kanałami do odprowadzania wody, ale nam wydawało się, że krwi,tym bardziej, ze w przewodniku napisano, ze składano tam ofiary z ludzi. Dobrze, że mamy słuszne postury, bo było to na szczycie, a wiatr wiał dziś straszliwy. Jeszcze trochę i zwiało by nas jako te ofiary...
Uwieńczeniem dnia dla mnie, było dziś odnalezienie grobu Sextusa!
Dziś krótko, bo właśnie niosą nam kolację ( tu jest 19.00) , a jestem strasznie głodna.
Właśnie rozśpiewali się muezinowie z kilku minaretów – niestety istnieje tutaj mały problem, iż każdy śpiewa na swoją melodię. Z tego powodu budzeni jesteśmy i do snu układani, przez straszliwa kakofonię dźwięków...

Madzia
Madzia - 2013-11-10 18:36
Bardzo cieszy mnie wasz wzmożony wysiłek fizyczny :) i nawet chciałam się z Wami integrować w bólu ale Chodakowska dała mi wycisk już po dwóch treningach i zaprzestałam (na razie
) tych męczarni :)

Ela
Ela - 2013-11-10 21:11
Tyle schodów, obawiam się, że pobijecie żywot Matuzalema, a on wg Biblii żył ponad 900 lat!

BoRa
BoRa - 2013-11-11 16:29
Wspaniałe miejsca odwiedzacie!
z przyjemnością czytam i podziwiam zdjęcia.
życzę Wam wspaniałych wakacji
pozdrawiam