Geoblog.pl    magdah    Podróże    Wietnam i Laos 2008    Sajgon

Sajgon

Wietnam
Wietnam, Ho Chi Minh City

Zupełnie nie rozumiem ludzi, którzy odradzają innym zwiedzanie delty Mekongu. Byliśmy tam wczoraj i jestem zachwycona. Zdecydowanie należy na taka wycieczkę udać się z biurem podroży, bo zorganizowanie samemu podobnej wyprawy za 10 usd od osoby na pewno nie byłoby możliwe i kosztowałoby mnóstwo nerwów. Oczywiście coś za coś i nie da się uniknąć totalnej komercji ( odwiedziny u producentów cukierków kokosowych, miodu, wódki na płazach itp).
Jesteśmy za to zauroczeni zacienionymi kanałami, wodnymi palmami kokosowymi i ludźmi. Szliśmy przez bardzo dla nas egzotyczne wioski ( wszakże to nasz pierwszy dzień tutaj!) i na całe szczęście wszystko było dla nas nowe... Płynęliśmy chyba 4 łodziami, ale najbardziej podobały nam się łodzie wiosłowe pływające po wąskich kanałach ocienionych kokosami wodnymi.
Wybraliśmy się też na krótką przejażdżkę rowerami , niestety rower Zygmunta umarł w połowie drogi i Horodyski wściekły wracał piechotą.... Za to widok nas na rowerach ( siodełko ustawione było jak dla dwunastolatka) budził zdecydowaną radość tubylców...

dorothea
dorothea - 2008-10-29 13:18
Ciekawe dlaczego rower tatusia o wymiarach jak dla 12-latka nie wytrzymał ;) Musieliście stanowić dla autochtonów w istocie ciekawy widok :) Pozdrowienia!

Eva
Eva  - 2008-10-29 20:04
hallo Magda und Zygmunt !!! Tolle Sache mit dem blog! Sehr interessante Informationen ! Weiterhin gute Reise Eva und Paolo

zyguś
zyguś - 2008-10-30 11:17
hehe tatuś ty tam nie szalej tak bardzo :P

geminus
geminus - 2009-05-30 21:45
Po fotkach widze ze bylismy w tej samej wiosce. Nawet pyton pewnie byl ten sam. Pozdrawiam.

Zasoby: 472 wpisy472 1010 komentarzy1010 4496 zdjęć4496 2 pliki multimedialne2

23.01.2024 - 03.02.2024