Geoblog.pl    magdah    Podróże    Meksyk - Jukatan    Czy warto do Campeche? Nie.
2024

Czy warto do Campeche? Nie.

Meksyk
Meksyk, Campeche

30 stycznia 2024 Campeche

Pół dnia znów jeździliśmy drogami oraz po wioskach, w których nie widziano turystów od 1519 roku. Cisza, puste drogi, trochę pól. Co jakiś czas samochód lub motor, ale nieczęsto. Trochę dziur i tysiąc spowalniaczy w każdej miejscowości i poza nimi.

Potem wjechaliśmy jednak na autostradę, czy też drogę szybkiego ruchu pod Campeche i od razu zrobiło się bardziej cywilizowanie.

W Campeche drogowe szaleństwo- wobec mnogości aut i ludzi dwa razy objechaliśmy stare centrum nim zaparkowaliśmy na parkingu na dachu miejskiego targowiska- ale za to tylko za jedyne 5 pesos.

W Campeche turystów niewielu, ale i też nie bardzo jest co podziwiać, w każdym razie mi się nie za bardzo podobało. Trochę kolorowych domków, o których zapomnę za dwa tygodnie. Jakieś kościoły, których nie zwiedzam od czasu, gdy Horodyski kazał mi oglądać wszystkie w Wilnie.

Potem pojechaliśmy 30 km dalej, gdzie nad samym morzem ( samym oznacza jakieś 7 m) mamy chatynkę. Wody Zatoki Meksykańskiej są jednak dość mętne, za to miejsce i chatka idealne. Z uwagi na te wody zostajemy tu tylko na jedną noc.

joael
joael - 2024-01-31 22:51
Cześć. Podasz namiary parkingu bo będę tam za 2 dni :) pzdr

magdah
magdah - 2024-02-01 03:31
Hej, dodam zdjecie z adresem parkingu :)

Zasoby: 472 wpisy472 1010 komentarzy1010 4496 zdjęć4496 2 pliki multimedialne2

23.01.2024 - 03.02.2024