Geoblog.pl    magdah    Podróże    Malta i Sycylia    Miasta barokowe
2017

Miasta barokowe

Włochy
Włochy, Modica

Och, dziękujemy za wszystkie komentarze, dziwi mnie tylko milczenie Halki. Jak to, Horodyski za nią tęskni, a ona nic?
Tak to już jest, że wstrętny charakter zostaje nagrodzony i naprawdę jest to niesprawiedliwe , zwłaszcza, że chodzi o Horodyskiego. Jako, że wydawał z siebie nieprzyjemne komentarze, odmówiłam szukania noclegu na dziś. Horodyski siadł i znalazł coś co nazywało się Villa Theresa lub podobnie. W południe miałam telefon od kobiety mówiącej po angielsku gorzej niż ja i niestety z powodów itd. dostaliśmy nocleg w innej Villa – za to lepszej – podobno, bo 4 gwiazdkowej. Naszym zdaniem ( moim i Nel) nie umywa się do wczorajszego noclegu u Giovanniego ( tego super przystojnego), ale Horodyski się strasznie chełpi, jaki to on cudowny. Mamy go dość.
Dziś udaliśmy się na zwiedzanie miast barokowych – na tapetę wzięliśmy Ragusę i Modicę. Poszwendaliśmy się po Ragusie , ale strasznie zmarzłyśmy z Nel, bo ubrałyśmy się bardzo lekko. Świeciło słońce itp. Poszliśmy z tego względu do knajpy – na pełne menu ragustańskie – było pysznie i objedliśmy się tak, że nie miałam ochoty ani na podwieczorek, ani na kolację. Na antipasti mieliśmy mieszankę różnych takich – bakłażanów podduszanych z cebulą, pomidorami i oliwą – caponata , sery, grillowane bakłażany i cukinie oraz ricottę. Primi to gnocchi z mięsem i ravioli z ricottą . Secondi to grillowane mięso z czarnych prosiaków w dwóch odsłonach i sałata zielona. No i na dolce przepyszna ricotta ze śmietana z pistacjami z sosem czekoladowym. Zjadłam swoją i Nel . Uch!
Ragusa bardzo nam się podobała, niestety wiatr tak wiał, że po obleceniu starego miasta kurcgalopkiem – z uwagi na zjedzony obiad ( latało się w górę i w dół ) - z ulgą znaleźliśmy się aucie i udaliśmy się do Modicy. Tam trochę pobłądziliśmy, ale Horodyski zaliczył 367 kościół w swojej karierze. My z Nel nie weszłyśmy do żadnego. Jak wiedzą czytelnicy mojego bloga, Horodyski jest wielbicielem kościołów. Wprost przeciwnie niż ja.
Potem przejechaliśmy kilka kilometrów do Modicy – pobiegaliśmy znów w górę i i dół , ale zrobiło się już ciemno i po poszukiwaniach odnaleźliśmy po ciemku naszą Villa Principe Di Belmonte, czy jakoś tak. Teraz popijamy winko i dobrze jest.
Robert, Horodyski postanowił prosić o azyl, po warunkiem ,że dostanie dwa wina dziennie, cena wina nie gra roli, bo wszystkie są niezłe . Jak chcesz reszty spróbować ( czyt. grappy) , musisz sam tu przyjechać.
Zula, pogoda jest niby cudna, bo niby słońce świeci i na ni m jet cieplutko. W cieniu jednak jest nieciekawie i dziś dopiero w puchowej kurteczce zrobiło mi się dobrze. Generalnie, taki nasz kwiecień – maj. Dzięki z Twoje wszystkie miłe komentarze.

zula - 2017-03-11 21:03
O...Jak miło na koniec opisu!
Dziękuję- prawda puchowa kurteczka nieodzowna na takie wyjazdy.
W Polsce po stronie zachodniej kraju będzie 12 16 i to już w przyszłym tygodniu! Hura
:-)

O.M.R.
O.M.R. - 2017-03-11 21:04
Córeczki,zięć i koteczek pozdrawiają rodziców z czerwonej kanapy :P

magdah
magdah - 2017-03-11 21:16
Jak miło, dziękuję! Nawet nie skończyłam dodawać zdjęć, a tu już komentatorzy. meldujemy, że Nel czyta, Horodyskie marudzi, a ja ciężko pracuję, siedząc na kanapie ( białej - w tym pokoju wszystko jet białe)!

zula - 2017-03-11 22:23
I nawet śliczny kot jest!!

Zubek
Zubek - 2017-03-12 09:16
Ogłoszenia parafialne: Halka pojechała w góry, śniegi i lody gdzieś tam w Andorze, ze trzy-cztery godziny drogi autokarem od Barcelony ( tam samolotem), gdzieś tam pod La Vella. Zasięg jest, jak sirocco zawieje, za to cała Andora to strefa wolnocłowa, co szczególnie cieszy Krzysia ze złamaną ręką - bo na deskach nie poszaleje...
Pozdrowienia serdeczne i miłych wrażeń z Baniszewa.
Wina na wsi sporo - jakieś 16-18 flaszek białych i czerwonych w sumie - na dwa- trzy dni azylu Zygmunta wystarczy...
Po tych wysiłkach z obcą kuchnią - to mogę na wsi zaoferować specjalite de la meson ( tak się mówi...) - jajecznicę z cebulką i na boczku z pomidorami - albo danie dnia- polska surowa z wody...
A zamiast wina - koniaczek, brendówkę inną, jakiś burbon czy inną łyski. Albo wino z "azylanckich" rezerw Zygmuntowych ( patrz wyżej).
Adam ma urodziny, ale dzwonić po 14.00, bo i tak nie odbierze.
A poza tym - nadal miłych wrażeń w podróży, a Zygmunta informuję, że w Polsce jest więcej kościołów na głowę mieszkańca, niż na Sycylii...
Reszta po staremu - koty szlajają się gdzieś, bo marcują, Filip wyje- bo cieczki się zaczęły, kun nie słyszałem, myszy wyżerają mi w piwnicy na potęgę trutki od tygodnia, paliwo zamówione na przyszły tydzień itd. itp.
Pozdrawiam

Zasoby: 472 wpisy472 1010 komentarzy1010 4496 zdjęć4496 2 pliki multimedialne2