Geoblog.pl    magdah    Podróże    Malezja i Singapur czyli podróż za 6 okien    W górach

W górach

Malezja
Malezja, Tanah Rata
Przejechano 12083 km

Rano zerwaliśmy się i po śniadaniu , bladym świtem ok. 9.00 pomaszerowaliśmy znaną nam już ścieżka przez las, w stronę Canopy Walkaway. Doszliśmy, ino Horodyski coś się zapodział. Ja, jako zona idealna, wyszłam mu naprzeciw i słysząc, że coś na schodach sapie, cofnęłam się na zajęte uprzednio miejsce na ławeczce. I trach. Noga mi się przekręciła i już. Zamiast kostki miałam piłkę tenisową . Rozmasowałam i przelazłam przez wszystkie wiszące, linowe mosty, które wiodą w okolicach wierzchołków drzew. . Są fajne i niektóre pną się naprawdę wysoko , ale fauna, jak i wczoraj pochowała się ( chociaż Halka twierdzi, ze widziała małpę) , zaś flora była bardzo zielona. Dreszcz emocji wzbudziła w nas za to drabina przy ostatniej kładce . Wszystko było ok, z tym, że noga bolała mnie coraz bardziej. Teraz leżę z kompresem z octu - tak kazał Krzysiek.
Po małych perturbacjach opuściliśmy Taman Negara - najpierw taksówką z napisem Airport – wyszło drogo , bo licznik pokazał do Jerantutu prawie RM140 , potem taksówką do Tanah Rata w Cameron Highlands – za 300. Znaleźliśmy pyszną knajpę ( herbata jest tu świetna) i fajny hotel za RM80 , przy samym rynku, co dla mojej nogi jest korzystne. TJ Lodge , ładne pokoje, łazienka, czyściutko. Za oknem leje.
Na szczęście przyzwyczailiśmy się już do tutejszego klimatu, chociaż tu, w tym ichnim Zakopanym, jest znacznie chłodniej, niż w Kuala Lumpur i Taman Negara.

zula - 2015-12-01 14:50
oj..oj nogę wyleczyć koniecznie - może kapusta?!
siły w nogach!

magdah
magdah - 2015-12-01 15:25
Leczę octem, chyba nawet działa!

Zubek
Zubek - 2015-12-01 19:46
AAaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, to wy już wyjechaliście??????????? No to pozdrawiam z pogranicza... A na oczy najlepiej działa żmijówka - doustnie w dawkach po 100g!
Papa

Ela
Ela - 2015-12-01 21:21
Niech Zygmunt całuje ile wlezie, to przejdzie:) Nogę, nogę...

jowa31
jowa31 - 2015-12-01 22:43
No proszę, słusznie Stańczyk powiedział kilka wieków nazad, że w Polsce co człek to lekarz!
To i ja swoje dołożę: mocno zabandażować, dużo alkoholu i już bolec przestanie. Procenty najlepiej stosować doustnie.

magdah
magdah - 2015-12-02 08:43
Już wiem. Będę leżała w barłogu obłożona kapustą, zabandażowana, całowana po nodze przez Horodyskiego i napita na biedronkę. Fajnie !
Zubek! Noga mi się zdefasonowała,nie oczy!

Zubek
Zubek - 2015-12-02 17:34
Co do nogi- to może cię Pan H ponosi trochę??? A o tych oczach to o sobie zacząłem pisać, ale "coś" mi przeskoczyło i poszło jak poszło... Bo "nie zauważyłem" wyjazdu... Może dlatego, że od około 10 dni prawie nic nie wypiłem? A to pada na wzrok... Miłego wypoczynku(???) czy wędrówek czy tez łazęgowania! Zubek

Ela
Ela - 2015-12-02 21:30
Madzieńko, czy choć odrobinę przeszło? Martwię się o stan Twojej stópki. Może lekarskie porady pomogły...Być w Malezji i skręcić nogę - a to pech! Co by tu jeszcze wymyślić? Jaką polecić miksturę?

Kobieta W-spaniała
Kobieta W-spaniała - 2015-12-05 16:14
No i przebiłaś mnie,ja uszkodziłam nóżki w Wenecji,a Tobie udało się na " końcu świata".Jak tak dalej będzie to podróż będzie za jeden uśmiech,a nie za 6 okien.

BoRa
BoRa - 2015-12-07 20:44
Z nogą będzie OK, tylko cierpliwości.
Mosteczki wiszące są super!

Zasoby: 472 wpisy472 1010 komentarzy1010 4496 zdjęć4496 2 pliki multimedialne2

23.01.2024 - 03.02.2024