Geoblog.pl    magdah    Podróże    Lato 2014 czyli w rozjazdach    W dziczy

W dziczy

Estonia
Estonia, Aegna

W sumie dwa dni chodzenia po Tallinie to nadto, więc za cel na dziś wzięliśmy wyspę Aegna. Kojarzyła nam sie ta nazwa nieodparcie z grecką Eginą, na której kiedyś byliśmy. Prom odchodzi trzy razy dziennie ze starego targu rybnego, położonego za naszym hostelem. Rejs trwa godzinę. Przewodnik, który mamy ( NG) jest tak beznadziejny, że nie wiedzieliśmy czego się spodziewać. Wyspę opisano jako połączenie Pobierowa z Wisełką , więc za bardzo nie przejmowaliśmy się tym, że zaspaliśmy i ledwo łyknęliśmy coś na śniadanie.
Aegna jest piękna i jest na niej mnóstwo ścieżek spacerowych, puste plaże, piaszczyste i kamieniste, borowiki, stare drzewa, głazy – budka portowa z dwoma najcudowniejszymi kibelkami z serduszkiem, jakie widziałam - ale o czymś takim jak sklep – najstarsi górale tu nie słyszeli. Obiegliśmy więc wyspę na głodniaka i z jedną małą butelką wody, która na szczęście napełniliśmy potem w miejscu czerpania wody. Znajduje się tu cała masa opuszczonych domów letniskowych. Tylko kilka jest zamieszkałych. Na sam koniec odkryłam nawet bar, niestety już zamknięty – bo tu już jesień i dawno po sezonie.
Tak w ogóle to jechała tu w przekonaniu, ze to sierpień, lato, czasem może być trochę chłodniej wieczorami, ale zapomniałam, że tu taka sama szerokość geograficzna jak Grenlandia. I tak też tu to czuć. Może przesadzam, ale zabrałam dla nas po jednej bluzce z długim rękawem i tylko dzięki Horodyskiemu w ogóle zabrałam kurtki....
Ciasto z passiflorą zaliczone – bardzo dobre, ale jadłam lepsze :p
I co dzień widujemy tu jakiś Ice Bucket Challenge...

Na wyraźne życzenie Horodyskiego, który ( cud się stał!) przeczytał moje pisanie!
Otóż mąż mój zażyczył sobie odnaleźć na wyspie Egina, czy jak jej tam - grzyby. Grzyby te, jak sie okazało na wyspie tej występowały, a mąż mój Zygmunt, grzyby te odnalazł w postaci 5 do 8 borowików, klasy I. Przemycił owe borowiki w kieszeni kurtki, a następnie podstępem oraz groźbą zupełnie bezprawną zmusił mnie do zrobienia z nich sosu grzybowego. Sos ten spożyliśmy. Żyjemy też, więc chyba grzyby w Estonii są takie same jak u nas :)

ola
ola - 2014-08-29 23:11
chyba Ci się jakiś gorszy kawałek trafił, pewnie dlatego, że jest już po sezonie :P

magdah
magdah - 2014-08-30 07:21
Możliwe, że ciasto było posezonowe, albo nie dość się po sezonie do niego przykładają. Czy nikt nie skomentuje pięknych sraczyków? Nel powinna taki u siebie na wsi zbudować.

Nel
Nel - 2014-08-30 08:58
ranking marzeń Magdy:
I. czatownia
II. sraczyk
III?
Stanowczo Zygmunt musi kupić DHS...

ola
ola - 2014-08-30 10:10
ktoś tu zapomniał o bardzo ważnej rzeczy - czatownia musi być z krzesłem!

zula - 2014-08-30 10:35
III- Borowiki - I Klasa i kolacja po której się nie umiera,
pozdrawiam

magdah
magdah - 2014-08-30 16:57
I. DHS
a dopiero potem reszta. Borowiki to Horodyski. Czatownia ( z krzesłem) dopiero do DHSu , aby czatować na innych pensjonariuszy...A sraczyk - to samo się rozumie... U Nel pod studnią wyglądałby cudnie. Albo w lesie. W lesie lepiej!

paniczewpodrozy
paniczewpodrozy - 2014-08-31 10:10
Magda Zubek kazał Ci przekazać, że inwestycję sraczykową będzie realizował etapami, na początek wstawi Ci do lasku same drzwi. A borowiki są w Starkowie śliczne! Grzyby się suszą i cały dom pachnie, jest sos grzybowy, zupa grzybowa i risotto z grzybami będzie :)

zula - 2014-08-31 16:06
Lista marzeń ustalona...a my nie wiemy co dalej ?
Gdzie jesteście : Estopnia a może Finlandia?
proszę o sygnał lecz nie SOS
powodzenia

Halka
Halka - 2014-08-31 19:32
Magda, proszę przez najbliższe dni na śniadanie pić coś mocniejszego (Kierownik butelkę wina) bo te grzyby mogą zaszkodzić jeszcze. Pamiętaj !

Zasoby: 472 wpisy472 1010 komentarzy1010 4496 zdjęć4496 2 pliki multimedialne2

23.01.2024 - 03.02.2024