Geoblog.pl    magdah    Podróże    Lato 2014 czyli w rozjazdach    Tanie miejsce nr 5 – Bruksela

Tanie miejsce nr 5 – Bruksela

Belgia
Belgia, Brussel

Nocleg = 7 noclegów w Azji
Dzienny budżet = chyba miesiąc w Azji :(

Zaczynam po cichu podejrzewać, że Horodyski jest Anonimowym Katolikiem . Wodzi mnie po wszystkich kościołach,otwartych i zamkniętych, dużych i małych , brzydkich i ładnych , odnowionych i ruinach , a także po innych miejscach kultu. Bronie się jak mogę, ale , gdy widzimy na horyzoncie wieżę kościoła, włącza się wbudowany w Horodyskiego kompas i jak on, kieruje się zawsze w odpowiednią stronę. Ja, jako osoba niewierząca, proponowałam mu niejednokrotnie, aby zległ krzyżem przed ołtarzem – nie chce. Chce ciągać mnie dalej , aby oglądać wszystkie Madonny świata. Kiedyś w Wilnie przeciągnął mnie po 99 kościołach, ale zostały mu chyba jeszcze ze 3 do zobaczenia – już się boję, bo w sierpniu znów tam jedziemy...
Tutaj na szczęście większość ma zamknięte wrota po wieki, ale i tak są powodem ciągłych naszych kłótni.
Dziś po porannym zwiedzaniu, opuściliśmy Brugię i po godzince z plusem w pociągu – jesteśmy w Brukseli. Bardzo nam się jak na razie podoba, niestety rzeczy tu dzieją się straszne i ze wszech stron zaatakowały nas czekoladki. Oczywiście były też i w innych miastach, które odwiedziliśmy, lecz tutaj są strasznie agresywne i atakują. Gdzie się nie obrócisz – czekolada.... Musieliśmy więc ulec i teraz leżymy napchani po uszy.

zula - 2014-06-16 00:23
Jesteście już 33 dni w ..."azjatyckiej"podróży , może czas juz powrócić?
:))

magdah
magdah - 2014-06-16 08:01
Dzięki, że to napisałaś :) Może Horodyski przestanie oszczędzać i następnym razem pojedziemy na normalne, miesięczne ( co najmniej) wakacje, tam, gdzie lubię ? :))

zygy
zygy - 2014-06-16 09:50
Ale tata też liczy, że tutaj wyda więcej ale będzie krócej i w kancelarii trochę posiedzi dłużej :)

tealover
tealover - 2014-06-16 10:36
He he no Azja to jednak trzyma poziom! :)

Madzia
Madzia - 2014-06-16 19:28
Ja to bym nie pogardziła czekoladką....

jowa31
jowa31 - 2014-06-17 23:30
widzę, że tak się czekoladami opchaliscie,
że przez 2 dni dalej nie ujechaliście!

zygy
zygy - 2014-06-18 07:05
Ooo coś mi się wydaje, że kolejne miejsca są tak tanie, że nawet nie ma co z internetu kożystać bez dodatkowego dnia (albo kilku) w azji

Zasoby: 472 wpisy472 1010 komentarzy1010 4496 zdjęć4496 2 pliki multimedialne2

23.01.2024 - 03.02.2024