Geoblog.pl    magdah    Podróże    Indonezja - podróż powierzchowna    Polowanie na robala

Polowanie na robala

Indonezja
Indonezja, Lovina

1.12
Jak to już bywa we wszystkich kurortach na świecie, aby przezyć , goscie muszą nie tylko jeść i spac, ale też , pomiędzy przypiekaniem boczków , cos robić. Stąd biora się tzw. atrakcje. Atrakcjami Loviny są z braku laku : snorkowanie, łowienie ryb i oglądanie delfinów. Ryby łowione były , snorkowanie było i będzie, a więc padło w naszym wypadku na delfiny.
Na delfiny wyrusza się o 5.45 małym katamaranem, który wygląda jak pająk i mieści 4 pasażerów i kierowcę ( Zubek,jak to będzie poprawnie? ). Gdy wyruszaliśmy morze było puste, a słońce miało lada moment wzejść. W miarę, jak zbliżaliśmy się do miejsca, gdzie miały być delfiny,znikąd zaczęły pokazywać się inne pająki. Ale delfiny były. Wyskakiwały ponad powierzchnię wody i wyglądały bardzo fajnie. Nie wiem czy ścigały się czy uciekały,ale w każdym razie budziły okrzyki zachwytu zgromadzonych. Po pewnym czasie zaczęło się jednak ściganie. Stawaliśmy. Kierowca nasłuchiwał i rozglądał się. Razem z nim robiło to ze 40 innych kierowców kolorowych pająków. Nagle ruszaliśmy z kopyta , a w tym samym momencie ruszali pozostali – bo gdzieś tam jakiś delfinek wyskoczył nad powierzchnię. Trwało to wszystko chyba z pół godziny. Delfinów było dużo , ale wszystko to stawało się coraz bardziej niesmaczne.
W końcu całe stado pająków pognało dalej, a my wypiliśmy kawę i wróciliśmy do domu.

Potem panowie poszli na ryby ( Zygmunt złowił banany – nie pytajcie ) ,a Halka i ja nad basen – i tak było dobrze.
Mamy tu swoją restaurację ( gdzie Krzysiek nazywany jest seksi boj ) warung Ayu – pyszne i tanie jedzenie. Z pizzami koniec!

zubek - 2012-12-02 12:47
No..., ze zdjęcia widac, że was nie ubyło i nadal macie się dobrze...
Głównie dotyczy to Halki i Kierownika!!!
A jeżeli chodzi o "kierowcę" - to co do małych jednostek pływających obiło mi się gdzieś o uszy takie określenie - sternik!
Pozdrawiam

magdah
magdah - 2012-12-03 08:21
Sternik to strasznie pospolicie. Może inna propozycja ?

zubek - 2012-12-03 09:33
Zawsze można mowić do niego - szefie - "chief" zawsze działać będzie pozytywnie! Ha!!!

magdah
magdah - 2012-12-03 12:14
No więc : errata -
było " mieści 4 pasażerów i kierowcę"
powinno być " mieści 4 pasażerów i chief`a "

zubek - 2012-12-03 22:11
Korrekt! I proszę zapamiętać, jakby co - że ten za sterem to chief i on rządzi na łodzi...
Aha - a widokówkę dostanę???

Zasoby: 472 wpisy472 1010 komentarzy1010 4496 zdjęć4496 2 pliki multimedialne2

23.01.2024 - 03.02.2024