Geoblog.pl    magdah    Podróże    Indonezja - podróż powierzchowna    Ende – Labuanbajo – Denpasar – Ubud

Ende – Labuanbajo – Denpasar – Ubud

Indonezja
Indonezja, Ubud

28 - 29.11
Samolot , jako że startował z lotniska na miare stacji kolejowej,stanowiłcoś w rodzaju autobusu. Do Ende przyleciał z Kupangu przywożąc oprócz zwykłych pasażerów – niegodnych uwagi , człowieka na wózku i dwie trumny. Całe to zgromadzenie witane było tłumnie przez oficjalne delegacje, płaczące kobiety i TV. Co się wydarzyło nie wiem , bo chłopak, który błyskawicznie uruchomił swojego ipoda mówił po australijsku, dla mnie niezrozumiale, a Horodyski odmówił
dowiedzenia się co i jak. W każdym razie wystartowaliśmy z opóźnieniem. Nie miało to większego znaczenia, bo nim zdążyłam zamknąć oczy , już przelecieliśmy nad całą wyspą,której pokonanie lądem zajęło nam tyle czasu i lądowaliśmy w Labuanbajo. Po 20 minutach dosiedli inni pasażerowie – w tym wycieczka z Polski . Obejrzeliśmy z góry Lombok i popatrzyłam na Rinjani, wyspy Gili i Senggigi i wydało mi się to strasznie małe. Skąd więc te godziny spędzone w samochodach?
W każdym razie po nocnej podróży taksówką z termometrem ( 29st w nocy na zewnątrz) teraz jesteśmy w Ubud i mamy domki na ryżowym polu – na które patrzę właśnie, a słońce wschodzi.
Bali przywitała nas ceremoniami z okazji pełni księżyca i dźwięk gamelanów ( chyba) towarzyszył nam przez całą drogę z Denpasaru. Ludzie chodzili ubrani w tradycyjne stroje, kadzidło pachniało i unosiło się w powietrzu, a kobiety składały dary w kapliczkach. A księżyc pełniał :)

zubek
zubek - 2012-11-29 23:30
No tak, na drugiej bodaj fotografii - Krzyś robi foto, Halka seksy, jak zwykle, choć od tyłu, a Kierownik jakby wk..., znaczy się, z marsową miną siedzi....
A to wszystko - cóż prawda czasu, prawda ekranu - na fotce zrobionej przez M... - trzeba szwagrowi humor poprawić, szybko i skutecznie - ot co !!!
R

zubek
zubek - 2012-11-29 23:36
Na trzeciej - ten skwaszony budda po prawej - no, ale żeby do jutra mu się odmieniło, no !!!
R

magdah
magdah - 2012-11-30 00:14
Bardzo się cieszę, kochany braciszku, że sytuację kontrolujesz na bieżąco:)

magdah
magdah - 2012-11-30 00:15
A w ogóle to mu się poprawiło - bo u nas już jest jutro!

Zasoby: 472 wpisy472 1010 komentarzy1010 4496 zdjęć4496 2 pliki multimedialne2

23.01.2024 - 03.02.2024